Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Yazar: sanalzade Tarih: 19 Ocak 2014

Ağız kokusu nasıl giderilir? ağız kokusunu gidermek için neler yapılabilir? en pratik yöntemler maddeler halinde sayfamızda sizlerle.

Rahatsızlık veren sorunlardan biri olan ağız kokusu için yapılması gereken ilk husus doktor kontrolünden geçmektir zira, kokuya sebep olan faktörlerin saptanması ve buna göre tıbbı tedavinin sağlanması gerekir.

Eğer diş çürüğü, mideniz yada boğazınızla ilgili ve benzeri tıbbı açıdan bir probleminiz yok ise aşağıda yer alan konular ağız kokusunu gidermede oldukça etkilidir.

İşte tiksindirici ağız kokuları ile mücadele etmenin en basit yolları…

Ağız Kokusu Nasıl Giderilir

Ağız kokusu Nasıl Giderilir?

1) Ağız hijyeni olmazsa olmazlardandır. Dişinizi fırçalanırken dilinizide fırçalamayı unutmayın. Dilin arka bölgelerinde biriken bakteriler ağız kokusuna sebep olur.

2) Hem ucuz hemde bilinen en eski yöntemlerden olan karanfil ağız kokusunu kolaylıkla giderir. Yanı sıra, ılık olarak tüketilen çeşitli bitkisel çaylarda (ıhlamur gibi) ağız kokusuyla mücadelenin önemli destekçilerindendir.

3) Yoğurt mide de helikobakter pilorinin çoğalmasını azaltır ve ağız kokusunu gidermeye yardımcı olur. Düzenli şekilde yoğurt tükettiğiniz takdirde ağız kokularınızın azaldığını göreceksiniz.

4) Bol bol su içmek ağız kokusunu azaltmada da oldukça etkilidir.

5) Sakız çiğnemek kısa sürelide olsa ağız kokusunu giderir. Kaliteli ve bilindik markalarını tercih etmelisiniz.

6) Tarçın, ağız içerisindeki bakterilerle mücadelede etmeyi sağlar. Tarçınlı içeçekler yada tarçın çiğnemeniz durumunda ağız kokularınız azalacaktır.

7) Gargara yapmak ağız hijyenini sağlamlaştıracağından kokular ile mücadelenin en önemli faktörlerindendir. Geceleri yatmadan önce mutlaka gargara yapın ve mutlaka dişlerinizi fırçalayın. Mümkünse diş ipide kullanın.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar