Afrika Mangosu

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Mayıs 2012

Afrika Mangosu Nedir ?

Son günlerin en çok konuşulan ve gündemi meşgul eden meyvesi hiç kuşkusuz afrika mangosudur. Sebebi ise son zamanlarda bu meyveyi kullanarak piyasaya sürülen zayıflama hapları. Her yerde mucizevi bir şey olarak lanse edilen bu meyveyi isterseniz daha yakından tanıyalım.

Bu meyvenin içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral bulunmaktadır. Özellikle içerdiği vitaminler sayesinde cilt ve saçlar için çok faydalıdır. A,B ,C vitaminleri ve beta karotenden zengindir. Mineral olarakta en çok potasyumu içermektedir. Lif bakımından zengin bir yapıya sahiptir ve bu lifli yapı sayesinde midenin tok tutulmasına sebep olmaktadır. Stresi azaltici etkisi vardır ve böylece zihnimizi korur. Güçlü bir antioksidan deposudur. Antioksidan olarak ekstrakti ve polihenol içerir.

Afrika Mangosu

Afrika Mangosunun Faydaları

Etkili bir yağ yakıcıdır. En önemli özelliklerinden biri vücuttan su kaybettirmeden, protein ve karbonhidratları hedef almak yerine yağları hedef alarak hem kısa bir zamanda hem de yüksek miktarda ve sürekli kilo kaybına neden olmasıdır. Bu yağ yakıcı özelliğinin sonucunda metabolizmanın hızlanmasına ve enerji artışına yol açmaktadır. Yağları yıkarak özellikle kadınların hoşlanmadığı selülit probleminden kurtulmanıza yardımcı olmaktadır. Metabolizmayı hızlandırıcı etkisinin yanında vücuttaki dolaşım sisteminin düzenli bir hale gelmesini sağlıyor.

Vücutta biriken zehirli maddelerin,artıkların dışarı atılmasını sağlıyor. Kötü huylu kolesterolün azalmasını sağlamaktadır. Yükselen kan basıncını dengelemede de rolü olduğu ortaya konulmuştur. İçerdiği ellajik asit ile cilde parlaklık verir. Östrojen yönünden baya zengin bir meyvedir ve bu da menopoz döneminde kadınlara büyük fayda sağlamaktadır.

Menopoza girmeyi geciktirir ve menopoz dönemindeki kadınlarda görülen kemik erimesine karşı kadınları korur. Doğum kontrol hapının yan etkilerini ortadan kaldırmaya yardımcı olur. Afrodizyak etkiye sahip olan bu meyve sağlıklı bir cinselliğin kapılarını açmanıza yardımcı olur.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar