Yeni AdSense Arayüzü Hakkında

Yazar: sanalzade Tarih: 16 Kasım 2011

AdSense panelinde bugün itibariyle eski panele erişim kapanmış, tüm işlemler yeni panel arayüzünde devam edecektir. Dolayısı ile eski panelde görünüp de yenisinde görünmeyen kanallarınızı ve reklam kodlarınızı yeniden tanımlamanız gerekmektedir.

AdSense Arayüzünde Neler değişti?

Adsense konusunda google ‘nin yaptığı duyuru şu şekildedir ;

Yeni arayüz, AdSense’ten daha fazla yararlanmanıza yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır. Yeni özellikler ekledik ve mevcut özelliklerin kullanımını kolaylaştırdık.

  • Kapsamlı performans raporları: Günlük istatistiklerinizi grafik biçiminde görüntüleyin ve farklı reklam türlerinden, reklam boyutlarından, hedefleme türlerinden ve diğerlerinden kazandığınız tutarı ayrıntılı bir şekilde gösteren yeni metriklerle performansınız hakkında bilgi edinin. Daha fazla bilgi edinin
  • Daha hızlı hesap bakımı: İşlemleri daha hızlı bir şekilde gerçekleştirmenize yardımcı olmak üzere bazı genel görevler için süreci basitleştirdik. İster iletişim bilgilerinizi ister aynı anda bazı reklam birimlerini düzenliyor olun, bu tür görevlerin eskiden olduğundan daha az tıklama yapmanızı ve hesapta daha az gezinmenizi gerektireceğini fark edeceksiniz.
  • Kolayca fark edilen yardım bağlantıları: Artık her sayfada yardım içeriği sunulmaktadır. Böylece, hesabınızda gezinirken sorularınızın cevaplarını hızlı bir şekilde bulabileceksiniz.
  • Çevrimiçi kaynaklara daha kolay erişim: Yeniden tasarlanan Kaynaklar sayfasını ziyaret edin. Burada, tümü kendi hesabınızda olmak üzere, Inside AdSense blogu, YouTube kanalımız ve Twitter hesabımızdaki en yeni içeriği bulabilirsiniz.
  • Adları değişen özellikler: Amaçlarını daha net bir şekilde açıklamak için, hesabınızdaki bazı özelliklerin adlarını değiştirdik. Yeni adların daha sezgisel olduklarını umuyoruz. Ancak, işlevleri konusunda emin değilseniz, sayfadaki veya kenar çubuğundaki yardım bağlantılarını kullanabilirsiniz.

AdSense Arayüzünde Neler değişmedi?

AdSense’te yapılan tüm bu geliştirmeleri düşününce, programda her şeyin değişip değişmediğini merak ediyor olabilirsiniz. Bazı şeyleri değiştirmedik:

  • Ödemeler: Ödeme yöntemleri ve planı değişmedi.
  • Reklam kodu: Sayfalarınızdaki kodu güncellemeniz gerekmez ve kodu sitenize ekleme işleminde değişiklik yapılmamıştır.
  • Reklam hedefleme: Reklamlar daha önce olduğu gibi sayfalarınızla eşleştirilmeye devam edecektir.

Detaylar ; http://www.google.com/adsense/support/as/bin/answer.py?answer=118640&topic=25411

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Osman

Kas 25, 2011

Ben bu yeni arayüzü görmeme rağmen eskisini kullanıyordum için açıkçası. İnsanların gözü eskisine baya alışmıştı şimdi değişiklik olması onları zorlayabilir. Ama şöylede bir şey var yenisi daha kullanışlı insanlar buna alıştıktan sonra baya sevecek.

Cevapla

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar