Abiye Kıyafet Seçiminin Püf Noktaları

Yazar: sanalzade Tarih: 26 Nisan 2013

Özel günlerin ve gecelerin, davetlerin ve kutlamaların tercihi abiye kıyafetlerdir. Abiyelerde süs ve abartı rahatsızlık vermez, tam tersine bu sebeple tercih edilirler. Ancak, bu demek değildir ki her türlü abartı abiye ile mümkündür. Abiye elbise seçerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur.

Abiye Kıyafet Seçimi

Abiye elbise sahip olduğu detaylarla bayan vücudunu çok fazla öne çıkaran tarzda kıyafetlerdir. Bu nedenle abiye seçimlerinde öncelikle göz önünde bulundurulması gereken husus vücudumuzdur. Sırt bölgesinde derin ameliyat izi ya da mayo izi mevcut iken sırt dekolteli bir abiye seçilmemelidir. Bacaklarımız ince ve düzgün değil ise miniden uzak durmalıyız. Abiye seçerken vücudumuzun beğendiğimiz kısımlarını düşünelim ve o bölgeye dikkati çeken, kusurlu bölgeleri kamufle eden bir modelde karar kılalım.

Abiye Elbise Modelleri – Foto Galeri

abiye elbiseler

Abiye elbiselerde modeli kadar önemli bir detay ise kumaşıdır. Bazı kumaşlar (kadife, saten gibi) vücuttaki defoları değil kamufle etmek adeta vurgularlar. Vücudumuzda çok fazla kusur varsa bu tarz kumaşlar tercihlerimiz arasında kesinlikle yer almamalıdır.

Elbise boyu da önemli bir seçim kriteridir. Kısa boylu bir insanın uzun elbise seçmesi yanlış olacaktır, zira bu seçim kişinin daha da kısa görünmesine sebebiyet verecektir. Kısa bir elbiseyi, yüksek topuklarla kombine ederek, çorap tercihini siyah opak çoraptan yana kullanarak daha hoş bir görüntü elde etmek mümkündür. Kısa boyluların elbise seçiminde düşeceği bir başka hata üst kısmı fazla dekolteli kıyafet seçimidir ki bu seçim de yine boyun daha kısa görünmesine neden olacaktır.

Abiye seçiminde olmazsa olmaz kural ise yaşa uygun model seçimi yapılmasıdır. Genç bayanlar daha ziyade cıvıl cıvıl, mini elbiseler ile gençliklerini göstermelidirler. Ağır modelleri ileri yaş bayanlarına bırakmalıdırlar. Bu hataya da genelde mezuniyet elbisesi seçiminde düşülmektedir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar