60’lı Yılların Modası 2013′ü Etkisi Altına Aldı

Yazar: sanalzade Tarih: 25 Mayıs 2013

Moda bu yıl 60′lar tarihine geri dönüyor. Annelerinizin sandıklarda sakladığı elbiselerini çıkartıp kullanmanın tam zamanı!

60′lı yıllar modasının ruhu bu yıl tüm kadınları etkisi altına alıyor. Şimdi bu modayı incelemek için eskilere doğru bir yolculuk yapalım.

2013 yılı 60′lı yılların esintileriyle birlikte geride bırakılan uzun ve kalınca çekilen eyeliner’lar, kalın topuklu ayakkabılar, bol paça pantolonlar, saç bantları, krapeli saçlar gibi birçok detay günümüze tekrar taşınıyor.

Ayrıca süper mini eteklerde bu ruhun vazgeçilmez parçalarından biri olarak göze çarpıyor. Bu yıl sade kesimlere ev sahipliği yapan pastel tonlardaki elbiseler göz önünde olacak. Bu ruhu yakalamak için, A kesime sahip elbiseler, şifon bluzlarda kullanılıyor. Volanlı kollarla akıllara kazınan 60’lı yıllar ruhunu taşıyan bluzlar yeniden vitrinlerdeki yerlerini almaya başlıyor.

2013 60'lı Yıllar Modası

2013 60’lar modasını küçük detaylar kullanarak da yakalayabilirsiniz. Büyük kemik çerçeveli gözlükler, kalın kaşlar ve belirgin kirpikler bu modanın ruhunu taşıyor. Maskara kullanırken alt kirpiklerinizi de görmezden gelmezseniz harika olacaktır. Far renkleri olarak krem ve kahve tonları oldukça öne çıkıyor. Ayrıca kalın topuklu ayakkabılar ve küçük kol çantalarıyla bu modaya uyum sağlamanız mümkün olacaktır.

İri taşlı küpeler, kalın topuklu ayakkabılar ve mini elbiselerle kombinleyeceğiniz tasarımları krapeli saçlarınızla tamamladığınızda bu modaya uyum sağlayabilirsiniz. Ayrıca şık olmanız da cabası olacaktır.

Etiketler
Yorumlar

1 Yorum Yapılmış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar