5 Adımda Aşkınızı Güçlendirin

Yazar: sanalzade Tarih: 11 Ocak 2014

Partneriniz ile aranızda iletişim kopuklukları mı var? Aşkınız çıkmaza girmeye mi başladı? Hiç dert etmeyin! 5 adımda aşkınızı güçlendirecek formül ipuçlarıyla birlikte sayfamızda sizlerle.

İşte aşkınızı kuvvetlendirecek ipuçları…

1.) Empati kurmak: birbirinizi sonuna kadar dinleyin ve anlamaya çalışın zira, sinirlenip kelimeleri yarı kestirmeniz, peşin hükümlerde bulunmanız hiç bir şeyi değiştirmez. Unutmayın ki, kuvvetli birlikteliğin anahtarı saygı çerçevesi içerisinde düzgün bir iletişim ve şefkattir.

2.) Birlikteyken geçirilen zamanın kalitesi: bu direk olarak maddi anlamda daha lüks aktivitelerde bulunmak anlamına gelmiyor tabi ki, pahalı bir boğaz turuna çıkmak yada restorantı komple kapatmak gibi değil. Kaliteden kasıt, rutinden çıkıp daha değişik aktivitelerde bulunmak. Örneğin bir hobi edinebilirsiniz, gidip bir kursa beraber yazılabilir bir sanat dalını öğrenmeye çalışabilirsiniz. Emin olun değişiklik beraberliğinize renk katacaktır.

5 Adımda Aşkınızı Güçlendirin

3.) Aşırılık : kaliteli bir birliktelikte denge en önemli unsurdur. Tüm potansiyelinizi partnerinize vermeyin. Sürekli onu düşünmeyin, her fırsatta aramayın. Tabi ki, onu aramalı ve düşünmelisiniz ama kendinizede zaman ayırmalı, arada bir kafa dinlemeli bazı şeylerin ölçüsünü iyi ayarlamalısınız. Eğer birşeyler ters gidiyorsa bunun aşılıktan olabileceğini unutmayın. Kim bilir belkide onu bıktırır seviyedesiniz.

4.) Sevginizi belli edin: beraberliğiniz henüz yeni dahi olsa, güçlü bir aşkın temellerini atmak için ona gereken değeri vermeniz gerekiyor. Takdiri ve teşekkürü eksik etmeyin. Açık açık ona seni seviyorum diyebilmelisiniz. Partneriniz kendini hafife alınmış gibi görebilir. Bu davranışınız güçlü bağlar kurmanızı sağlayacaktır.

5.) Son kural affetmek, kırgınlıkler her zaman olur, ilk adımımı siz atın ve kötü durumu iyiye çevirin. Kin tutmak, bazı hataları sürekli yüze vurmak beraberliğinize zarar verir. Unutmayın, affetmek aşkın anahtarıdır. Zihninizi kurcalayan, hayır bu olmadı dediğiniz konuları mutlaka partnerinizle bir araya gelip konuşarak çözün ve birdaha açmamak üzere konuyu kapatın.
Şimdi gelelim esas meseleye, yukarıdaki maddeleri zaten biliyoruz klasik bunlar diyebilirsiniz belki ama esas nokta da burada başlıyor… “Biliyor ama uyguluyormusunuz?” herşeyi özetleyende budur işte. Herşey gönlünüzce olsun inşAllah.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar