2014 Doğal Makyaj Modelleri

Yazar: sanalzade Tarih: 12 Ağustos 2013

Makyaj yapmak pek çok kadın için vazgeçilmezdir. Ancak makyajın mantığı yapıldığının belli olmamasında yatmaktadır. Yani makyajınız sizi güzel gösterecek şekilde yapılmalı ancak “ben buradayım” dememelidir. En acemi makyaj şekli belli olan makyajdır. Dolayısıyla makyajda profesyonel olan kişiler doğal makyaj modelleri konusunda bilgili olan ve kendilerini yetiştirmiş olan kişilerdir.

Doğal makyaj modelleri değerlendirilirken öncelikle kişinin yüzünün fondötene ihtiyacı olup olmadığı belirlenmelidir. Genellikle yüzünde pürüz olan ya da sivilce olan kişiler fondöten kullanarak bu lekeleri kapatmak istemektedir. Fondöten seçiminde ten ile uyumlu seçim yapmak oldukça önemlidir. Göz makyajında muhakkak göz rengi değerlendirilmelidir.

Doğal Makyaj Modelleri

Göz rengine uygun far ve göz kalemi kullanımı makyajı oldukça şık gösterecektir. Bunun yanında dudakların mı yoksa gözlerin mi ön plana çıkarılacağı konusunda da net bir karar varmak gerekecektir. Gözleri ön plana çıkarmak için dudaklara vurgu yapılmamalıdır. Tam aksine dudaklara vurgu yapılacaksa göz makyajının dikkat çekici şekilde yapılmaması gerekecektir. Makyajda denge ve uyum güzelliği sağlayan en önemli unsurlardır.

İşte sizler için derlediğimiz 2014 Doğal Makyaj Modelleri

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar