2013 Platform Ayakkabı Modelleri

Yazar: sanalzade Tarih: 30 Nisan 2013

Son yıllarda ayakkabı modasına hızlı bir giriş yapıp, bir türlü çıkış yapmayan trend platform ayakkabılar gibi görünse de bayanların ayakkabı seçimlerinde adeta olmazsa olmaz durumu hiç bozulmuyor. Platformlar yine bu yaz da ayakkabı modasında yerini koruyacak, yine her zaman ki gibi ayakkabılarda gözde tercih platform ayakkabı modellerinden yana olacak…

Platform Ayakkabı Modelleri

Hepimizin bildiği üzere platform ayakkabılarda seçenek oldukça fazla. Bunca seçenek arasından neye göre doğru bir tercih yapılacağı hususu her zaman kafa karıştıran bir durum. Bu konudaki ilk ve en önemli kriter ayakkabıyı kombin yapmayı planladığınız kıyafetin boyu ve modeli olmalıdır. Platform ayakkabılar normal bir ayakkabıdan daha büyük bir görüntü teşkil ettiğinden kıyafetinize orantısız bir görüntü, kabalık eklemesine izin vermiyor olmalısınız.

2013 Platform Ayakkabı Modası

Bu nedenle etek giyecek iseniz ve eteğiniz abartılı detaylara sahipse platform ayakkabınızı mümkün olduğunca sade renk ve modelde seçmelisiniz. Kıyafet sade ise ayakkabınızın gösterişli olmasını tercih etmeniz iyi bir seçim olacaktır.

Platform Ayakkabı Modelleri

Bir başka önemli husus vardır ki aslında bu sadece platform ayakkabılar değil, her tür ayakkabı seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır: rahatlık. Sırf moda diye, sırf görüntüsünü beğendiniz diye ayaklarınızın içinde adeta azap çekeceği bir modelde ısrarcı olmak hiç sağlıklı ve rasyonel bir seçim olmayacaktır. Bu şekilde seçilmiş ayakkabılar yürüyüşünüzün bozulmasına neden olacaktır.

Bir kadını çekici yapan en önemli unsur ne ayakkabıdır ne kıyafet; yürürken yaydığı özgüvendir. Bu özgüveni yayabilmek, rahatlıkla salınabilmek ise rahat ayaklar ile mümkündür. Bu nedenle modaya uygun olsun, şık olsun ama kesinlikle ayak ergonominize uygun rahat bir ayakkabı olsun.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar