2013 Perde Modası

Yazar: sanalzade Tarih: 25 Mayıs 2013

Evlerimizin vazgeçilmez detaylarından perdeler her geçen gün farklı modellerle karşımıza çıkıyor.

Eğer sizde bu değişikleri takip, edip modaya uyarak evinizi şenlendirmek itiyorsanız, 2013 perde modasına bir göz atmalısınız. Bu yıl renk renk, desen desen tasarlanan birbirinden şık perdeler evlerinizin havasını değiştirip harika görünümler yaratacak gibi görünüyor.

2013 perde modasında dikey çizgi tasarımlarına sahip perdeler yerini alıyor. Birde uygun kumaşlarla birleşince bu perdeler evinizin ışık kaynağı olacaklar. Ayrıca her ortama uyum sağlayabilmeleri açısıyla ofislerde, restoranlarda veya okullarda da bu perdelerle karşılaşmak mümkün. Bu perdelerin uç kısımlarına eklenen ağırlık sağlayan detaylar sayesinde perdeler çok daha düzgün durarak dekoratif bir görünüm sağlıyorlar. Ayrıca her renkle kullanılabilen bu perdeler mobilyalarınıza da uyum sağlayacaklardır.

Perde Modası, Perde Modelleri

2013 perde modasının bir diğer detayı ise tül perdeler. Yıllardır asla eskimeyen modasıyla bu perdeler bayanların en sık kullandığı modellerden biri olup birinciliği kimseye bırakmıyorlar. Tül perde kullanarak evinizin daha çok güneş almasını sağlayabilirsiniz. Zaten hanımlarında tül perdeye düşkünlüklerinin en büyük sebebi bu. Eğer tül perdeleri kullanacağınız alan daha az güneş alıyorsa sık dokunmuş, yoğun baskılı ve koyu renk tüllerden uzak durmalısınız. Buna dikkat ederseniz eviniz daha ferah olacaktır. Aksi halde daha boğuk ve kasvetli bir ortam ortaya çıkacaktır.

2013 perde modasında, hayatımıza daha yeni yeni giren stor perdelerde yer alıyor. Bu perdelerin mekanik bir yapısı bulunuyor be uzaktan kumanda ile kontrol edilebiliyorlar. Bu perdelerin ısı kırıcı, tül ve karartma adıyla üç çeşidi bulunuyor. Ayrıca bu perdelerin temizlikleri de oldukça kolay olup hanımları uğraştırmıyorlar. Bir iki hastada bir nemli bezle silinmeleri yeterli oluyor. Eğer evinizde modern bir hava yaratmak istiyorsanız, bu perdeler beklentilerinizi karşılayacaktır.

Katlanabilir perde modelleri ise kullanımı son yıllarda oldukça sıklaşan bir perde modeli. Bu perde modelleriyle mobilyalarınızı güneşten koruyarak ömürlerini uzatabilirsiniz. 2013 perde modasındaki bir diğer model ise ahşap perdeler. Bu perdeler bambu kamışlarından üretiliyor. Bu perdeleri kullanarak evinizde şık görünümler yakalayabilirsiniz. Bu perdeleri seçerken ise sık dokunmuş ve kalın olanlar tercih edilmelidir. Aksi halde ömürleri oldukça kısa olacaktır.

2013 perde modasında çocuklarda unutulmuyor tabi ki. Hem kız hem de erkek çocuklar için oldukça trend perdeler bulunuyor. Rengârenk ve baskılı modeller çocuklarınızın gönlünü fethederek hayal dünyalarını da genişletecekler. 2013 perde modasıyla evinizin her yerinde dekoratif ve şık rüzgârlar estirmek sizin elinizde.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar