2013 Gelin Başı Modelleri Resimli

Yazar: sanalzade Tarih: 8 Mayıs 2013

Her genç kızın rüyasıdır gelin olmak. Gelinlik kadar gelin başı modeli ile kullanılan taç ve çiçek modellerinin seçimi modacıları harekete geçirmiştir. Bir gelinliği ve gelini gösteren ona hava katan gelin başı modelidir. Bu nedenle, gelin başında uygulanan modeller gösteriş ve şıklık yaratmaktadır.

2013 Gelin Başı Modelleri

Genelde gelin başında, topuzlar kullanılmaktadır. Topuzların içine uygulanan bantlar, taçlar ve çiçekler sayesinde elit bir etki yaratılmaktadır. Gelin başı yapılırken, önce saçlar düz fön çekilerek hazırlanır. Daha sonra, geniş dalgalar yapılarak saç toplanır ve topuz haline getirilir. İstenilirse aralara eklenen çiçekler, taşlar ile saç şekli verilir. Arka topuzun içine duvak eklenerek gelin başı tamamlanır.

2013 Gelin Saç Modelleri

resimli gelin başı örnekleri

Arzuya göre, saç geniş dalgalar halinde bırakılabilir. Genelde eskinin düğünlerinde kullanılan bu saç modelinde, alın bölgesine eklenen çiçekli taçlar sayesinde doğallık ve sadelik yakalanılabilir. Kullanılan kısa saçlara eklenen postişler ile saç, arkadan toplanmış havası verebilir veya kısa dalgalı saçın içine yerleştirilen kır çiçekleri ile doğal bir hava verilebilir.

Dağınık veya düzgün toplanmış topuzlar son yıllarda sıklıkla tercih edilen modellerdendir. Topuzlar içine hareket katan, çiçekler ve parlak taşlar ile oluşturulan etki çok göz alıcıdır. Topuzun altına eklenen uzun kuyruklu Fransız dantelli duvaklar ile gelin başı ve gelinlik, istenen etkiyi tam olarak vermektedir.

Modacılar kadar saç tasarımı yapan kuaförler de yenilikleri uygulama yarışındalar.

Genç kızlarımız büyülü rüyaları düğün gecesinde kimi zaman peri kızları kadar saf ve masum görünebilmek için bazen de kraliçeler kadar görkemli görünebilmek için kendilerini modacılarının ve kuaförlerinin ellerine bırakıyorlar.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar