2013 Erkek Saç Modelleri

Yazar: sanalzade Tarih: 28 Şubat 2013

Bu yazımız imajı ve stiline özen gösteren erkekler için, son trend erkek saç modelleri hemen aşağıda sizleri bekliyor baylar. Kuaföre gitmeden önce, 2013 erkek saç modasında öne çıkan ayrıntılara, hangi saç modelleri daha çok tercih ediliyor. Kısa mı yoksa uzun stiller mi ön planda? Bakımı ve yapımı kolay olanlar, dalgalı mı yoksa düz saçlar mı moda? Dalgalı saçlar için tavsiye ve öneriler, saç uzunluğu nasıl belirlenmeli, neler göz önünde bulundurulmalı, erkek saç modellerinde kadınların en çok ilgisini çeken ve hoşlandıkları stiller hangileri, saçlar nasıl taranmalı, bu yıl kısa erkek saçlarımı yoksa uzun erkek saçlarımı trendler arasında. Hem örneklere göz atın hem de pratik ipuçları ile derinlemesine bilgi sahibi olun.

Erkek Saç Modelleri

Saç modası sadece bayanları ilgilendiren bir konu değil, artık erkeklerde saç stili ve modeller konusunda oldukça şanslılar. Yüz tiplerine uygun saç şekillerini kolaylıkla bulabiliyor ve esinlenerek yakışıklılıklarına yakışıklık katabilmekteler. Siz hala bulamadınız mı? kararsız mısınız? sakın üzülmeyin…

2013′ün en favori erkek saç modelleri arasından sizler için ilham alınabilecek bir derleme yaptık.

Herhangi bir erkek saç modeli resmini tıklayarak, size uygun olabilecek saç stillerini yakından görüntüleyip kuaförünüzün yolunu tutabilirsiniz. İşte erkeklerin 2013 yılında tercih ettiği saç şekilleri ve stiller.

Estetik açıdan güzel bir görünüm yakalamak için;

Yüz yapısı, saçın yoğunluğu, eğer var ise dökülmüş saç bölgeleri, alın, kaş, kulak ve boyun arasındaki mesafelerin göz önünde bulundurulması önemlidir. Gelişi güzel kesimi yapılan saç modelleri maalesef sizi olduğundan farkı gösterecektir.

Fiziksel özelliklerinizi boylu boyuna değerlendirmeye alıp size uygun saç modelini belirlemek zorundasınız. Saçınız dalgalı mı yoksa kıvırcık mı? Yada düz yapıda mı? Tüm bunlar önemli etkenler. Saçlarınız ince telli yada kalın yapıda olabilir. En kolay çözümü; kuaförünüz ile bu konularda değerlendirmeler yapmak. Berberinize danışmak sanıyoruz ki en uygun çözüm yollarından.

Birkaç öneride bulunmak gerekirse;

Düz saçlı erkekler nasıl bir saç modeli seçmeli?
Katlı kesimler tercih edilip, dip ve kenarları kabarık olmayan öne doğru düşen doğallık yani natürel saç modelleri tercih edilebilir.

Kısa saç hangi erkeklerde iyi durur?
Kısa saç genel olarak yüz hatları belirgin olan tüm erkeklere yakışıp, en çok tercih edilen trend erkek saç modelleri arasında yer alıyor.

Dalgalı saçlı erkekler hangi saç modellerini tercih etmeli?
Dalgalı bir saça sahip erkeklerin kısa saç modellerine yönelmeleri iyi bir seçim olacaktır. Saçlar uzadıkça yoğunlaşıp kabardığından kesim hatlarını ön plana çıkarıp kısa stiller ile doğallığı yakalamak önemli.

Uzun saçı hangi erkekler tercih etmeli, uzun saç her erkeğe yakışır mı?
Oval yüzlü, alnı açık erkeklerin daha çok yöneldiği modeller arasında. Katlı kesimler tercih edilip saçları seyrek yapıda olanların uzak durması gerekmektedir. Özetle, uzun saç her erkeğe yakışmayıp, yüz yapısı ve kulak yapısı ön planda tutulmalıdır. Yüzü şişkin, kulakları büyük olan erkeklere daha çok yakışmaktadır.

Kıvırcık saçlı erkekler hangi saç modelleri tercih etmeli?
Uzun yada kısa fark gözetmeksizin, kabarıklık yani iç yoğunluğu azalttırıp istedikleri modellere yönelmeleri tavsiye edilir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar