2013 Dekorasyon Trendleri Neler?

Yazar: sanalzade Tarih: 5 Mayıs 2013

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte evde yapılan dekorasyon çalışmaları ve düzenlemelerin biraz daha hız kazandığı aşikar. Hal böyleyken, 2013 dekorasyon trendleri neler? Göz atıp esinlenmenin de sanıyoruz ki tam zamanı.

2013 Dekorasyon Trendleri

Sıcak renkler ön planda zira, sadece dekorasyona özel değil 2013 yılında yaşamanın her alanında giyimden kuşama A-Z yeşiller, kırmızılar ve özellikle sarı ve turuncunun tatlı tonları bol desen ve renk kombinasyonları zirvede. Renkleri desenlerle kombinleyip bahar havasında kombinasyonlar yapmak ise genel trendlerin temeli oluşturuyor.

Bu yıl napın ne edin ama evinizin bir köşesinde desenlere mutlaka yer verin. Patchwork kumaşlı, rengarenk yastıklar, koltuk ve kanepeler, desenli perdeler evinizi zenginleştirecektir.

2013 dekorasyon trendleri

İşe ilk önce duvarlarınızdan başlamak istiyorsanız daha önce konu aldığımız 2013 Duvar Renkleri (Boya Önerileri) yazımıza göz atıp inceleyebilirsiniz. Yılın favori duvar renkleri ve boyalarını resimli örnek modelleri özen seçip beğeninize sunmuştuk. Mobilyalarınıza uygun rengi bulup hoşnut olacağınızdan eminiz. Duvar kağıdı düşünüyorsanız eğer renkli ve desenli olanları tercih etmenizde fayda var.

Geometrik desenleri olan duvar kağıtları ile modern koltuklarınızı kombinleyip odanızdaki derinliği arttırabilirsiniz.

Renklilik bana göre değil diyorsanız, gri tonlar kurtarıcınız olabilir çünkü 2013 dekorasyon trendlerinde renkliliğin saf dışı kaldığı alternatif ton gri ve ekürisi mor olarak ön planda. Örneğin, gri renkte duvarlarınızı mor koltuklar ve yine aynı şekilde gri mobilyalarınız ile kombin yapabilirsiniz. Kenarda duran vazoda mor çiçekler evinizin havasını değiştirecektir.

Sadeliği ön plana çıkarmak istiyorsanız ahşap ile metali birlikte kullanıp evinizi ışıltılı bir hale getirebilirsiniz. Ünlü markaların yeni sezon koleksiyonlarında klasik ahşabın esintilerini sıkça görüyoruz. Örneğin, ahşap orta sehpaları metalik gümüş aksesuarlarınızla tamamlamak, gümüş çerçeveler kullanmak, vazolar, aynalar, şamdanlar sade ama etkili seçimlerden…

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar