2013 Dekorasyon Modası

Yazar: sanalzade Tarih: 24 Şubat 2013

2013 dekorasyon modası ile ilgili öneri dolu bir yazı hazırladık. 2013 yılında dekorasyonda neler moda, hangi renkler ön planda, ev dekorasyonunda kullanılabilecek dekor objeleri ve aksesuarlar detayları ile yazımızın devamında.

2013 Dekorasyon Modası ve Trendler

Dekorasyon modasında bu yıl, bol desen ve renkli kombinasyonlar oldukça ön planda. Sıcak renklerden kırmızı, turuncu ve sarı tonlar 2013’ün en favori renkleri arasında. Renkleri desenlerle uyumlu hale getirip kombinasyonlar oluşturmak ise yılın trendlerinden. Örneğin, çiçek yada geometrik desenlerden oluşan parçaları evlerin köşelerinde bolca kullanmak en güzel örneklerden.

2013 Dekorasyon Modası Öneri ve Örnekler

Rengarenk desenlerden oluşan perde ve yastıklar, renkli ve desenli duvar kağıtları 2013 dekorasyon modasında öne çıkan ayrıntılardan. Oturma odaları yada yemek odalarında geometrik desenlerin yer aldığı duvar kağıtlarını kullanıp, hem arka planın derinliğini arttırıp hemde koltuk ve mobilyalarız ile göze hitap eden kombinasyonlar yapabilirsiniz.

Fonlu tül perdeler, mutfak ve banyoların zemin kaplamalarında çinili yada üç boyutlu seramikler tercih edip mekanlara derinlik kazandırabilirsiniz. Halılarda ise yine aynı şekilde renk ve desenli modellere yönelmeniz 2013 dekorasyon modasına ayak uydurmanızı sağlayacaktır.

Renklilikten hoşlanmayıp, daha sade kombinasyonlara yönelmek isteyenler ise gri ve tonlarına yönelebilir. Örneğin, gri renk duvarları mor koltuklarlar la uyumlu hale getirebilirsiniz. Yada grip mobilyaların üzerine mor çiçek dolu vazolar kullanmak iyi bir seçim olacaktır.

2013 dekorasyon modasında yükselen trendlerden bir diğeri de, ahşap ve metalik parçalar ile yapılan kombinasyonlar. Klasik ahşap parçaları, modern ışıltılı metal parçalar ile bir araya getirip, göze hitap eden yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Örneğin, ahşap orta sehpalar ile metalik gümüş aksesuarlarınızı bir araya getirip daha dikkat çekici alanlar oluşturabilirsiniz.

Yine aynı şeklide2013 dekorasyon modasında gümüş çerçeveler, vazolar, aynalar, şamdanlar hit parçalar arasında. Nostaljik tarzda avizeler ise klasikler arasında yine tercih edilen meteryallerden…

Şimdi buyurun bu değerlendirmelerden yola çıkarak derlediğimiz 2013 Dekorasyon Modası ve Trendlerine uyumlu örnek dekorasyonlara göz atıp. Ev dekorasyonu örneklerine daha yakından göz atalım.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar