2013 Dalgali Saç Modelleri ve Renkleri

Yazar: sanalzade Tarih: 22 Kasım 2012

Merhaba hanımlar, dalgalı saç modelleri ve renklerine göz atmaya ne dersiniz? 2013 yılının en dikkat çeken saç stillerini sizler için bir araya getirdik. Dalgalı saç hangi kadınlara yakışır? kimlere yakışmaz? Dalgalı saçı özel davetlerde nasıl kullanabiliriz? İşyerinde hangi modelleri tercih edebilir? Köpük kullanarak nasıl dalgalı görüntüsü verebiliriz detayları ile yazımızın devamında…

Dalgali Saç Modelleri ve Renkleri

Hemen aşağıda yer alan fotoğraflardan dalgalı saç modelleri ve sezonun trend renklerine göz atabilirsiniz. Saç modelleri, stilleri bakımından dalgalı saçlarda, dalgaların verdiği hacim saçta daha çok dolgunluk yapacağı için hanımların kendilerini daha iyi hissetmelerini sağlar. Her bayana yakışan bir model olduğu için dalgalı stil saçlar her yeni sezonda trend modeller arasında yerini daima korur.

Dalgalı saçları kimler tercih etmeli?
Genel anlamda dalgalı saçlar her bayana yakışır ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Dalganın boyutu ve hacmi, vücuda olan uyumu en önemli hususlar arasındadır. Küçük bir vücudunuz var ise büyük dalgalı saçlar sizi çirkin gösterecektir. Bu bakımdan vücudunuza, yüz şeklinizi göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz. Yüzü çok toplu olan hanımların kısa ve dalgalı saçlardan uzak durması gerekir. Kısa ve dalgalı saç yüzü daha toplu göstereceği için zaten toplu bir yüz şekliniz varsa kesinlikle uzak durmanızda fayda var.

Dalgalı Saçlarda 2 Renkli Saçları Tercih Etmelisiniz.
Tek renkli dalgalı saçlarda, ışık kırılması yani dalgalar ışığı emeceği için saçlar parlak görünmez. Saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesini sağlamak için saçlarınıza 2.ci bir renkle beslemeniz, gölgeler ve balyajlar ile bütünlük sağlamanız ışık kırılmasının önüne geçerek daha parlak ve güzel görünmesini sağlayacaktır.

Dalgalı saçlarda hangi modelleri kullanılabilir?
Yüz şeklinize göre, omuz boylarına doğru dolgun ve kabarık modelleri tercih edebilirsiniz, En çok tercih edilenler arasında kısa kesim dalgalı ve uzun ve bol katlı modeller oldukça ön plandadır.

Dalgalı saçı davetlerde nasıl kullanabiliriz?
Dalgalı saçların görüntüsü ve hacmi nerede olursanız olun mutlaka dikkat çekecektir. Eğer ağır bir özel davete gidecekseniz su dalgası modellerine yönelebilirsiniz. Eğlenceli ve parti havasında bir davete katılacaksanız eğer, daha kabarık daha hacimli, bol dalgalı bir modeli uygulayabilirsiniz.

İşyerinde hangi dalgalı modelleri kullanabilir?
Dalgalı saçlı hanımların çalışma ortamlarında rahat edebilmeleri için, çok fazla dağılmayan ve kabarmayan modellere yönelmeleri iyi olacaktır. Eğer saçlarınız uzun ise kenarlardan fazla sıkıştırmayacak şekilde tokalar ile toplayabilirsiniz. İş yeri disiplini ve ciddiyetini bozmamak hemde rahat çalışabilmek için dalgaları ön plana çıkaracak ama salaş ve dağınık bir hava vermeyecek şekilde toplama işlemleri uygulayabilirsiniz.

Köpük kullanarak nasıl dalgalı görüntüsü verebiliriz?
Köpüğü bir avucunuza sıkın ve asla saçlarınıza komple sürmeyin. Hafif miktarlarda sol elinizden alarak sağ eliniz ile ufak ufak saçlarınıza yedirin. Daha sonra saçlarınızı başaşağı öne yatırarak avucunuz yada havlu yardımı ile avuç avuç alıp yukarıya doğru sıkma işlemi yapın. Daha sonra hafif ayarda saç kurutma makinesi ile nemini aldıktan sonra saçlarınızda dalgalar oluşturabilirsiniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar