2013 Batik Modası Renkli Elbise ve Pantolonlar

Yazar: sanalzade Tarih: 13 Mart 2013

2013 modasında göze çarpan trendlerden biride batik kıyafetler, özellikle de sokak modasında rengarenk ombre tarzı pantolonlar, etek ve elbiseler bir hayli revaçta. Bahara doğru yol aldığımız şu günlerde renkliliği ve canlılığı ifade eden batik modasına göz atıp esinlenmekte fayda var.

Batik Modası ve Kombinleri

Batik nedir? özetlemek gerekirse; kumaş üzerine yapılan boyama işlemleri ve oluşturulan desenler şeklinde yorum getirebiliriz. Geçmişi yüzyıllar öncesine dayanan bu teknik aynı zamanda modacıların en büyük ilham kaynağı. Hemen her defilede, koleksiyon vb. modanın her alanında renklerin birbiri uyumu ve dansını görmek mümkün ki, 2013 yılında dada batik esinlerini sıkça görüyoruz. Ayrıca, ombre olarak tabir edilen kıyafetlerde tıpkı batik modasında olduğu gibi rengarenk.

Eğer isterseniz kot pantolonlarınızın belirli noktalarına çamaşır suyu ile renk açma işlemi yapabilirsiniz. Görsellerde gördüğünüz gibi renkli pantolonlar yapabilirsiniz. Bunun için internette yer alan batik yapımı videolarına göz atmakta fayda var. Yada mango, topshop gibi ünü markalardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. Online alışveriş sitelerinin bir çoğunda batik modasına uygun pantolon, tişort vb. üst ve alt giyim ürünlerini bulmak mümkün.

İşte batik modasından derlediğimiz renk geçişli, desenli birbirinden şık elbise ve pantolonlar…

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar