2012-2013 Alyans Modelleri

Yazar: sanalzade Tarih: 28 Kasım 2012

Alyans seçimi oldukça zor, meşakkatli bir durum. Farklı modellerde yüzlerce alyans modelinin varolduğunuda düşünürsek karamsar bir tablo ile karşı karşıyayız demektir. Peki neler yapabiliriz? hangi modellere yönelebiliriz? kısa ipuçları ile konuyu biraz açalım…

Alyans Modelleri

Yüzyıllardır kadın ile erkek arasında mutluluğun, beraberliğin ve bağlılığın simgesi olarak takılan Alyanslar, hiç bitmeyen sevgi ve mutluluk anlamını taşır. Çok önceleri mısırlılar bitki saplarından yüzük yaparak bunu kullandılar, ve günümüze kadar bir çok farklı metaryallerde alyans modelleri varlığını sürdürdü. Günümüzde ise pırlantalı alyansları bayanlar, sade alyansları ise erkekler kullanarak bu simgeyi, anlamı devam ettirmektedir.

Takmak zorunda mıyız?
İnandırıcı bir açıklaması var mı? Para tuzağı bunlar yav… sakın demeyin:) sıkıyosa takmayın :) derler adama dimi… hehe :) Tabi ki takmak zorundasınız. Mesela bunun için Çinliler’in anlattığı çok güzel ve inandırıcı bir açıklama var…

Çinliler derki;

başparmak, anne-babanızı, işaret parmağı, kardeşlerinizi, orta parmak, sizi, dördüncü parmak (yani yüzük parmağı) , hayat arkadaşınızı, ve serçe parmak, çocuklarınızı temsil eder.

Konuyu fazla dağıtmadan, alyans seçimini nasıl yapmalıyız, çok çeşitli modellerden arasında daraltmaları nasıl yapabiliriz konularına değinelim…

Alyans Modeli Seçimleri
Anlamı bakımından zamanında tıpkı mısırlıların yaptığı gibi isterseniz bitki saplarını dahi tercih edebilirsiniz. Bu konuda en ufak bir zorlanma yok tabi. Anlamını bilen bir çiftseniz eğer fiyatının, modelinin, şeklinin hiç bir önemi yoktur. Her ne kadar bütçe ile alakalı bir durum olsa da, çiftlerin bakış açıları önemlidir.

Alyans alırken ilk seçiminiz metali konusunda olmalı. Son yıllarda platin takılar kullanılmaya başlansa da altının geleneksel özelliğini ve yıllardır ilk tercih edilen metal olduğunu gözardı etmeyin. İnançlarınız gereği altın takamıyorsanız gümüş ya da platini tercih edebilirsiniz.

Mücevher markaları son yıllarda seçkin tasarımları ile alyansa bambaşka görünümler veriyorlar. Eskiden olduğu gibi düz ve tek tip alyansların yerini çok çeşitli tasarımlar aldı. Gelin adayları için farklı formlarda alyanslar tasarlanırken, damat alyansları da bu değişime ayak uyduruyor. Genellikle markalar damatlara gelin için tasarlanan alyansın taşsız modelini hazırlıyorlar.

Alyans seçerken yüzüğün parmağınıza rahat bir şekilde oturduğundan da emin olmalısınız. Çok büyük olmamalı aksi takdirde kaybetme riskiniz artar. Ölçü konusunda kuyumcunuzun fikrini alın.

Unutmayın, alyansınız, evli kaldıkça parmağınızda taşıyacağınız bir aksesuar. Onun için her şeyden önce severek takabileceğiniz, aynı zamanda kullanışlı bir alyans almalısınız. Günlük hayatta size sıkıntı çıkarabilecek türde modeller sizi sıkıntıya sokabilir.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar