2011 Kurban Bayramında Hava Durumu Nasıl Olacak

Yazar: sanalzade Tarih: 5 Kasım 2011

Kurban Bayram’ında yurdun doğu kesimleri için yağış uyarısı geldi. Tahminlere göre Kurban Bayramı’nda yurdun birçok bölgesinde bayram havası yaşanacak. Bayram müddeti boyunca yurdun büyük bir bölümünde yağış söz konusu değil. Genel olarak az bulutlu, açık ve güneşli havalar olacak.

Kurban bayramında hava nasıl ? Kurban bayramında hava nasıl olacak ? Kurban bayramında yağmur varmı ? 

Arefe Gününe Dikkat!

Meteoroloji yurdun doğu kesimleri için yağış uyarısı yaptı. Arefe günü kar yağışlı ve soğuk hava Türkiye’nin doğusunda ve kuzeydoğu kesimlerinde etkili olmaya devam edecek. Gün içerisinde doğu karadenizde ve doğu anadolunun daha çok kuzeyinde ve yüksek yerlerde kar ve karla karışık yağmur şeklinde olmaya devam edecek.

Yurdun batısında da sis ve pus var. Özellikle sabah ve gece saatlerinde yola çıkacakların görüşü azaltan size karşı dikkatli olmaları gerekiyor.Yurdun güney kesimlerinde de hava sıcaklıkları artmaya devam edecek.

Bayramın ilk gününe baktığımızda yağışların iyice etki alanını daralttığını göreceğiz.  Bayramın ilk gününde Orta ve Doğu Karadeniz’le birlikte Doğu Anadolu’nun kuzeyinde ve doğu kesimlerinde kar yağışlı ve soğuk hava etkisini sürdürecek.

Yurdun iç kesimlerinde yer yer yoğun olmak üzere sis ve pus etkili olacak.  Aynı zamanda Marmara’da ve Batı Karadeniz’de öğle saatlerinden itibaren sert poyraz etkili olacak.

Bayramın 2. günü (Pazartesi) daha çok kar yağışlı ve soğuk hava yurdun kuzeydoğu kesimlerinde etkili olacak. Doğu Anadoluda’ysa gece sıcaklık değerleri sıfırın altında 10 dereceye düşmeye başlayacak.
Yine bayramın 2. günü Marmara’da, Batı Karadeniz’de ve Kuzey Ege’de sert poyraz var. Deniz ulaşımını kullanacakların dikkatli olmaları gerekiyor.

Bayramın 3. gününde Türkiye’nin büyük bir bölümünde yağış beklenmiyor ancak Doğu’da hava sıcaklığı hızla azalmaya devam edecek. Özellikle gece sıcaklık değerleri Doğu Anadolu’nun kuzey kesimlerinde sıfırın altında 10 dereceye kadar azalacak.

Bayramın son gününde de Türkiye genelinde hava koşullarında önemli bir değişme beklenmiyor. Yine hava sıcaklığı Marmara’da, Batı Karadenizde ve Ege’de birkaç derece azalacak.

Detaylı Hava durumu Bilgisi için,  http://www.dmi.gov.tr/ adresini ziyaret ediniz.

Etiketler
Yorumlar

Hiç Yorum Yapılmamış!

Yorum yapmak ister misin?


Benzer Yazılar